דבר ראש ביה"ס

hanoch levy​​

אל קהילת ביה"ס למדעי המחשב

תלמידי תואר ראשון, שני ושלישי

סגל אקדמי ומנהלי

תלמידים ועמיתים יקרים,

 

עם פתיחת שנת הלימודים ברצוני לאחל לכם שנה אקדמית פורייה ורבת הישגים בהוראה ובמחקר. אנו בביה"ס למדעי המחשב ע"ש בלווטניק עושים כמיטב יכולתנו לשפר את המחקר וההוראה ולהגיע לרמה הגבוהה ביותר שניתן, ולהמשיך ולפתח את הפעילויות שנועדו להעמיק את הקשר בין סגל ביה"ס לתלמידיו, על מנת לתת משמעות אמיתית למושג "קהילת בית הספר".

 

בשנה האקדמית שחלפה המשיך ביה"ס להצטיין בתחום המחקר: בדרוג שנחאי המכובד, אשר מדרג מוסדות אקדמיים מכל העולם ושפורסם לא מכבר, דורג בית ספרנו, ביה"ס למדעי המחשב ע"ש בלווטניק במקום ה-20 בין כל המחלקות למדעי המחשב בעולם (מקום רביעי מחוץ לארה"ב).

 

בקיץ האחרון החלה בנייתו של בניין צ'ק פוינט, בית חדש לביה"ס למדעי המחשב. חברת צ'ק פוינט בהובלת המייסד והמנכ"ל גיל שוויד ביחד עם נשיא האוניברסיטה, יזמו והובילו מהלך להקמת בניין חדש, בניין צ'ק פוינט לבית הספר למדעי המחשב וליחידה לנוער שוחר מדע.

 

השנה הצטרפו לשורות סגל המחקר וההוראה בבית הספר שלושה חברי סגל חדשים: ד"ר אדם מוריסון, ד"ר שרון שוהם  וד"ר יונתן ברנט. בכך מספר הנשים בסגל האקדמי הבכיר גדל לשש, ואנו מקוים שנוכל להמשיך ולהגדיל את חלקן היחסי של הנשים בקרב חברי הסגל.

 

חברי הסגל של ביה"ס זכו בפרסים יוקרתיים, מאמרים של חברי סגל ודוקטורנטים זכו להוקרה ולפרסים שונים – פרטים ניתן למצוא בחדשות באתר ביה"ס.

 

השנה הרחבנו את  התוכנית לסטודנטים מצטיינים בתואר ראשון, שסיימו את שנת הלימודים הראשונה בציונים גבוהים במיוחד.  הסטודנטים בתכנית זו זכאים למימון שכ"ל, ליווי של סגל ביה"ס, התנסות במחקר בשנה השלישית ומקום ישיבה משותף לתלמידי התכנית. ביה"ס מקווה שהסטודנטים המצטיינים ימשיכו לתארים מתקדמים בביה"ס.

 

כמו כן נמשכת תכנית הקדשת זמן מלא לתואר שני. התלמידים הנבחרים לתוכנית זכאים למימון מלא מבית הספר (שכר לימוד + מלגת קיום), ומקדישים את עיקר זמנם למחקר ולימודים. הכוונה היא שקבוצה נבחרת זאת תהווה מקור מרכזי לתלמידי דוקטורט.

 

הביקוש ללימודי מדעי המחשב לתואר ראשון ממשיך להיות הגבוה ביותר מכל התחומים המוצעים באוניברסיטת תל אביב! חתך הקבלה שלנו לתואר ראשון הוא מהגבוהים  מכל המוסדות בארץ המלמדים מדעי המחשב.

 

כמידי שנה, גם הקיץ קיימנו קורס מיוחד שנועד לסייע לתלמידים החדשים לרכוש ידע בסיסי בנושא תכנות שיעזור להם במהלך לימודי השנה הראשונה. בנוסף, בית הספר למדעי המתמטיקה העביר הקיץ סדנאות הכנה שמיועדות אף הן לתלמידים החדשים. קורסים אלה ניתנים בתשלום נמוך מאד, ואינם בגדר חובה, ואנחנו מאמינים שהם מסייעים לתלמידים חדשים בתחילת דרכם בלימודים האקדמיים. 

 

כמו בכל שנה, מקיים בית הספר מדי שבוע מספר רב של סמינרי מחקר, וקולוקוויום מחלקתי, שבהם מרצים אנשי הסגל, תלמידי מחקר, ואורחים ממוסדות בארץ ובעולם על מחקריהם.

 

ביה"ס למדעי המחשב ע"ש בלווטניק ממשיך לחזק את הקשר עם התעשייה. מטרות הקשר עם התעשייה כוללות חשיפת הסטודנטים לנעשה בתעשייה, יצירת הזדמנויות למחקר משותף של האקדמיה והתעשייה, ויצירת אפשרויות תעסוקה אטרקטיביות לבוגרים ולסטודנטים. חברות שונות אף מעניקות מלגות ופרסים לתלמידי בית הספר בתארים השונים. השנה, כמו בעבר, יתקיימו בבית הספר מספר אירועים בשיתוף פעולה עם החברות.

 

אלו הם רק חלק מהאירועים שמתרחשים בבית הספר למדעי המחשב שרציתי לחלוק אתכם. מידע מפורט ניתן למצוא באתר האינטרנט של ביה"ס.

 

ואסיים שוב בברכה, שתהיה זאת שנת לימודים פורייה ומהנה לכולנו.

 

פרופסור  חנוך לוי

ראש ביה"ס למדעי המחשב ע"ש בלווטניק

 

 

אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive