אגרת לפתיחת שנת הלימודים תשפ"ב

פרופ' סיון טולדו

​​​

שלום לסטודנטים/ות וחברי/ות הסגל של בית הספר למדעי המחשב ע"ש בלווטניק, וברוכים הבאים וברוכות הבאות לכל מי שמצטרף או מצטרפת אלינו השנה.

 

עבור רובנו, הלימודים וההוראה בשנת הלימודים תשפ"ב מתחילים או מתחדשים היום בפורמט שגרתי של הוראה בשיעורים ותרגולים פרונטליים רגילים. לאחר שלושה סמסטרים שבמהלכם לימדנו ולמדנו תחת מגבלות קשות כתוצאה ממגיפת הקורונה, מי שמחזיק/ה בתו ירוק יכול/ה ללמוד וללמד כמעט ללא מגבלות. אנו מקוים שרובכם/ן מחזיקים בתו ירוק ומעודדים את מי שאינו/ה מחזיק בתו ירוק ויכול להתחסן ולקבל אותו לעשות כן.

 

לימודים מקוונים, שכל הסטודנטים והסטודנטיות הממשיכים התנסו בהם בשנה וחצי החולפות, אפשריים. חלקכם/ן למדתם כחצי או יותר מהקורסים בתואר באופן מקוון או מקוון חלקית. לצורת הלמידה הזאת יש יתרונות. אבל ניתוח תוצאות הלמידה המקוונת הראה שיש לצורת הלמידה הזאת גם חסרונות משמעותיים: קשה יותר לשאול שאלות הבהרה ולהתייעץ, קשה יותר להתרכז, וקשה יותר לנהל את הזמן. בקורסים מסויימים הקשיים הללו הביאו לרמת ידע והבנה לא מספקים (בהסתכלות סטטיסטית). אנו ממליצים לכולם/ן לעשות את המאמץ, להגיע לקמפוס, ולהשתתף השתתפות פעילה בשיעורים ובתרגולים.

 

פרופ' ארנון אברון, שהתחיל ללמד באוניברסיטה כמתרגל לפני יותר מ-40 שנה, הגיע בשנה החולפת לגיל פרישה והוא מתכבד מעכשיו בתואר פרופסור אמריטוס. אנחנו בטוחים שארנון ימשיך לחקור ולהשתתף בפעילויות בית הספר. תודה לארנון מדורות של סטודנטים ועמיתים.

 

פרופ' ערן טרומר פרש מסגל האוניברסיטה בסוף תשפ"א על מנת להקים חברת הזנק. אנו מאחלים לערן ולחברה החדשה הרבה הצלחה.

 

לפני מספר חודשים נפרדנו בצער רב מפרופ' בני שור, שנפטר ממחלה. בני תרם תרומות  עצומות למדעי המחשב, לבית הספר, ולאוניברסיטה. הוא חסר לנו מאוד.  

 

שני חברי סגל חדשים מצטרפים לסגל האקדמי של בית הספר: ד"ר מחמוד שריף וד"ר אוּרי שטמר.

 

ד"ר שריף עוסק באבטחת מידע, בעיקר בהקשר של מערכות למידה חישובית. ד"ר שריף למד את התואר הראשון והשני באוניברסיטת חיפה (את הראשון בתוכנית "אתגר", רובו תוך כדי התיכון), את הדוקטורט באוניברסיטת Carnegie Mellon University בארצות הברית, ועבד כחוקר במעבדות המחקר של חברת Symantec ושל חברת VMWare.

 

ד"ר שטמר עוסק בטכניקות לעיבוד נתונים והסקת מסקנות מנתונים תוך שמירה על פרטיות. ד"ר שטמר למד את התואר הראשון והשלישי (במסלול ישיר) באוניברסיטת בן גוריון בנגב, עבד כחוקר בתר-דוקטורנט באוניברסיטת הארוורד בארצות הברית ובמכון וייצמן, וכיהן כמרצה בכיר באוניברסיטת בן גוריון.

 

אנחנו מאחלים לשניהם הרבה הצלחה.

 

לסיום, הבה ננסה כולנו להפיק את המירב מהסרת רוב מגבלות הקורונה, לחזור ללמוד וללמד בכיתות ובאולמות ההרצאות, לפתור תרגילים בחברותא בספריה, לשתף פעולה במחקר במשרדים ובמעבדות, לסעוד ביחד, לפטפט, ולהנות מהחוויה האנושית המעשירה והמיוחדת של קמפוס תוסס.

 

שנת לימודים טובה,
פרופ' סיון טולדו, ראש בית הספר
פרופ' דניאל דויטש, ראש החוג

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>