רישום לקורסים ("בידינג")

עודכן: 14.09.2023

הסבר כללי

הרישום לקורסים בפקולטה נערך בשיטת ה"מכרז" ("בידינג"). בשונה ממה שנהוג לחשוב, הלוגיקה בשיטה זו אינה  שכל הקודם זוכה. שיטת רישום זו מאפשרת רישום מכל מקום בעולם שבו יש נגישות לאינטרנט והיא שיטה שוויונית ביותר.

 

בתקופת הרישום, הנמשכת מספר ימים, תלמידים ותלמידות יוכלו להירשם, להתחרט ולשנות את הרישום ללא הגבלה. הרישום האחרון שיישמר על ידי הסטודנט או הסטודנטית הוא הקובע.

 

בתום תקופת הרישום נערכת בדיקה ממוחשבת של מספר הנקודות שהוקצו על ידי כל תלמידה או תלמיד לקורס מסוים. כאשר הביקוש גדול מהיצע המקומות שהוקצו לקורס, יתקבלו התלמידות והתלמידים שהקצו את הניקוד הגבוה ביותר. תלמידה או תלמיד שהרישום שלהם נדחה, יוכלו לשוב ולנסות להירשם לקורס במקצה השני.

 

מובטח להתקבל לקורסי החובה. עם זאת, כאשר קורס חובה מסוים ניתן באותו סמסטר יותר מפעם אחת על ידי אותו מרצה או על ידי כמה מרצים ומרצות, לא בטוח שהקבלה תהיה למרצה או למועד המבוקשים.

 

הדרכה על רישום לקורסים בשיטת הבידינג ראו בסרטון קצר.

 

בשיטת המכרז הממוחשב ("בידינג") יש לבחור את הקורסים על פי מערכת הלימודים המופיעה בידיעון תשפ"ד .בידיעון ניתן למצוא את תוכנית הלימודים, את תיאורי הקורסים ואת מועדי הבחינות. הרישום בפקולטה הוא לסמסטר א' בלבד (רישום לסמסטר ב' ייערך בתום סמסטר א') ,למעט בבתי הספר לכימיה, לסביבה ובחוג לגאוגרפיה,שם הרישום הוא שנתי. פירוט לגבי אופן הרישום בבית הספר לכימיה יישלח לתלמידי ולתלמידות כימיה בנפרד.

 

 

הרישום לקורסים בסמסטר א' תשפ"ד יתקיים בתאריכים אלה:

 

מקצה ראשון - יחל ביום שני 5.9.2023 בשעה 11:00, ויימשך עד יום שני 11.9.2023 בשעה 10:00.

 

מקצה שני -יחל ביום חמישי 14.9.2023 בשעה 11:00, ויימשך עד יום רביעי 20.9.2023 בשעה 10:00. 

 

 

ביטול קורסים:

ניתן לבצע ביטול רישום לקורס בתאריכי המקצים הנ"ל דרך מערכת הבידינג.

הביטול יבוצע מתחילת הסמסטר ועד לתאריך 26.10.2023  דרך "מידע אישי לתלמיד".

 

קורסים שלא יבוטלו עד תום השבוע השני של הסמסטר, יחויבו בשכר לימוד וזאת גם אם הסטודנט או הסטודנטית לא השתתפו בהם.

 

סמסטר ב' של שנת הלימודים תשפ"ד יחל ביום שני כ"ד באדר א' 4.3.2024.

 

בעת הרישום לקורסים יש לוודא שכל דרישות הקדם מולאו ושאין חפיפה בין הקורסים המבוקשים בשעות הלימוד ובלוח הבחינות. ניתן לבצע את הרישום באינטרנט מכל מקום 24 שעות ביממה.

גישה למערכת הרישום תתאפשר אך ורק לתלמידה או תלמיד שהסדירו את חשבון שכר הלימוד לשנת הלימודים הנוכחית. יש להסדיר את התשלום עד שבוע לפני מועד פתיחת הרישום, זאת כדי לוודא שהתשלום נקלט במערכת. התשלום בכרטיס אשראי נקלט במערכת תוך שעתיים.

תלמיד או תלמידה שאיחרו בתשלום הנדרש יחויבו בהצגת אישור תשלום חתום במזכירות התלמידים והתלמידות שלהם. 

 

* הרישום בבידינג ללימודי כימיה, סביבה או לגאוגרפיה וסביבת האדם הוא שנתי.

יש לפנות למזכירות התלמידים והתלמידות בבקשות לרישום או לביטול קורסים.

 

 

Registration for courses using the "bidding" system towards The first semester of 2023/24

 

Registration for the courses will take place on the following dates:

First round: 

Tuesday 5.9.2023 at 11:00 until Monday 11.9.2023 at 10:00.

 

Second round:

Thursday 14.9.2023 at 11:00 until Wednesday 20.9.2023 at 10:00.

 

 

 

Cancellation of courses:

Until the beginning of the semester, the cancelation of courses is done via the bidding system in the dates mentioned above.

 

From the beginning of the semester until October 26, 2023, students will be able to cancel courses via the Student Personal Info.

 

Courses that are not canceled by the end of the second week of the semester, namely, October 26, 2023, will be charged tuition, even if the student did not participate in the course.

 

The 2023 academic year will begin on Sunday, October 15, 2023

 

March 4, 2024 - the first day of the Second Semester, 2023/24 academic year.

 

When registering for courses, make sure that all the prerequisites have been met and that there is no overlap in study hours and the exam schedule between the requested courses. It will be possible to register via the Internet, from anywhere 24 hours a day.

 

Access to the registration system will only be possible for the student who settled the tuition account for the current academic year. The payment must be settled one week before the courses registration opening date, to make sure that the payment is received in the system. The credit card payment is received in the system within two hours.

 

A student who is late in making the required payment will be required to present a signed payment confirmation at his student secretariat.

 

* The registration for courses in the School of Chemistry, the Department of Environmental Studies and the Department of Geography is annual.

 

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>