נחנך בניין צ'ק פוינט – ביתם של בית הספר למדעי המחשב ואוניברסיטת תל אביב לנוער

בחודש מאי האחרון נחנך בניין צ'ק פוינט. הבניין החדשני במרכז הקמפוס ישמש את בית הספר למדעי המחשב ע"ש בלווטניק ואת אוניברסיטת תל- אביב לנוער - היחידה לנוער שוחר מדע ע"ש דב לאוטמן. בניין צ'ק פוינט הוקם בתרומותיהם הנדיבות של חברת צ'ק פוינט וקרן רש"י.

נחנך בניין צ'ק פוינט – ביתם של בית הספר למדעי המחשב ואוניברסיטת תל אביב לנוער

בחודש מאי האחרון נחנך בניין צ'ק פוינט. הבניין החדשני במרכז הקמפוס ישמש את בית הספר למדעי המחשב ע"ש בלווטניק ואת אוניברסיטת תל- אביב לנוער - היחידה לנוער שוחר מדע ע"ש דב לאוטמן. בניין צ'ק פוינט הוקם בתרומותיהם הנדיבות של חברת צ'ק פוינט וקרן רש"י.
 
"זהו רגע מיוחד בשבילי", אמר גיל שוויד, הבעלים של חברת צ'ק פונט, בטקס חנוכת הבניין, "לפני 36 שנים הייתי בן עשרה, צעיר, ולא הסתדרתי עם בית הספר. תהיתי מה לעשות עם זמני. מצאתי עצמי מבלה את רוב זמני באוניברסיטה, ולמדתי מדעי המחשב בגיל 15. לא יכולתי לתאר לעצמי ש-36 שנים אחר כך ההתעניינות הזאת שלי תהפוך לחברה הישראלית הגדולה בעולם".

חנוכת הבניין סוגרת מעגל בחייו, אמר שוויד, "זהו בית משותף לנוער שוחר מדע ולבית הספר למדעי המחשב, וזו הזדמנות עצומה מבחינתנו לסייע לאוניברסיטת תל אביב בעיצוב העתיד".
את בניין צ'ק פוינט החדש לא ניתן לפספס. "המעטפת היא חדשנית וייחודית, כראוי לערכים שהבניין מייצג", מסבירה מיכל קימל ממשרד האדריכלות קימל אשכולות, שעיצב את הבניין. "הדימוי של ענן פיקסלים היה השראה ויזואלית ליצירת מעטפת חופשית, המשתנה ללא הרף, בהתאם לתנאי האור. מבחינה טופוגרפית, מעטפת הפיקסלים מורכבת מחמישה סוגים של משטחי זכוכית, בגודל 40 על 40 ס"מ כל אחד, השונים זה מזה ברמת השקיפות והרפלקטיביות שלהם. הצבתם תוכננה בעזרת תוכנות מתקדמות ומידול פרמטרי, המאפשר מעברים הדרגתיים בין המצבים השונים".
לדברי פרופ' בני שור, יו"ר בית הספר, חנוכת הבית החדש מהווה התגשמות חלום: "אנחנו ממוקמים הן במרכז הגיאוגרפי של הקמפוס והן במרכז האינטלקטואלי - בין הפקולטה למדעים מדויקים לפקולטה למדעי הרוח".
"עד כה היינו מפוזרים על פני כמה בניינים, ורוב בית הספר למדעי המחשב ישב בבניין שרייבר למתמטיקה", אומר  סיון טולדו, פרופסור בבית הספר. "הבניין ירכז את רוב הפעילות שלנו במקום אחד, ואולי חשוב מכך - הבניין מציע תמיכה טובה יותר משאר הבניינים, ולמעשה מרוב הבניינים האקדמיים בעולם, באינטראקציה בין תלמידי המחקר לחברי הסגל: הרבה חדרי סמינרים וחללים פתוחים המיועדים לפגישות עבודה. הבניין מדגיש ומחזק את השותפות המיוחדת בין האוניברסיטה ובין חברת הייטק ישראלית גדולה ומובילה".
החיבור עם צ'ק פוינט הישראלית, אומר פרופ' טולדו, הוא חיבור טבעי ומתבקש: "ההייטק הוא הקטר של מדינת ישראל, ואנחנו מספקים לו את המהנדסים. לכן יש משהו מאוד נכון בעינינו בכך שצ'ק פוינט החליטה להיכנס לשותפות הזאת ולקדם את בית הספר למדעי המחשב".
"גם עבור אוניברסיטת תל אביב לנוער הבניין מהווה הזדמנות אדירה לצמיחה", אומרת דורית ססמאן, מנהלת היחידה לנוער שוחר מדע באוניברסיטת תל אביב."המשכן החדש יהיה מרכז המצוינות הגדול והמקיף בארץ, שייתן מענה לטיפוח מצוינות אקדמית בקרב בני נוער מכל רחבי הארץ.
"החיבור שלנו עם חברת צ'ק פוינט ועם גיל שוויד, העומד בראש הוועד המנהל של היחידה, מאפשר לנו להשקיע בדור העתיד ולשים דגש גם על טיפוח מצוינות בקרב בני נוער מהפריפריה החברתית והגיאוגרפית", מסכמת ססמאן.

לצפייה בתהליך הבניה של בנין צ'ק פוינט לביה"ס למדעי המחשב ואוניברסיטת תל אביב לנוער:
https://youtu.be/HmeuLra_1Bs
 

לכתבה במבזקמפוס 

http://tau.inwise.net/checkpoint2019?n2=B926945B40068CA3DCFBFF09FEB9968A59F87C4B2B6BCABA7AF05B7DCCE4ABADB1562C480D627E8F4D153E35085CAA19

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>
אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive