נשים במדעי המחשב

נשים במדעי המחשב

ביה"ס למדעי המחשב ע"ש בלבטניק מקדיש משאבים ומאמצים לעידוד וקידום נשים ללימודי מדעי המחשב וחיזוק קהילת הנשים של ביה"ס – חברות סגל בכיר וסטודנטיות בכל התארים.

 

במהלך השנים האחרונות ביה"ס קיים מגוון פעילויות לעידוד נשים ללימודי מדעי המחשב - כנסים בשיתוף עם התעשיה, מפגש של בוגרות שמועסקות כיום בתעשיה עם סטודנטיות ומועמדות, פעילות משותפת עם היחידה לנוער שוחר מדע.

 

כנסים ופעילויות:

 

 

כתבו עלינו...:

 

פרופ' מיכל פלדמן
 

מובילות: פורבס מפרסם את דירוג הנשים המשפיעות בישראל 2016 - השנה נכללות ברשימה גם ארבע נשות אקדמיה וביניהן פרופ' מיכל פלדמן, חוקרת המתמחה בקשרים שבין מדעי המחשב וכלכלה ומראה כיצד המסחר המקוון יכול להגיע למצב בו כל הצדדים המעורבים יוצאים מורווחים.

פורסם באתר פורבס 31/07/16. קישור לכתבה.

 

Forbes - הנשים המשפיעות 2016 - מקום 43 פרופ' מיכל פלדמן ראש קבוצת מחקר לתורת המשחקים האלגוריתמית בבית הספר למדעי המחשב באוניברסיטת תל אביב.
המעבדה לתורת המשחקים האלגוריתמית בבית הספר למדעי המחשב באוניברסיטת תל אביב נשמעת כמו אחד מהמקומות התיאורטיים ביותר בארץ, מקום המכונס לו כשבלול במגדל שן אינטלקטואלי. אלא שבדיוק ההפך הוא הנכון. פרופ׳ מיכל פלדמן המכהנת כראש קבוצת מחקר במעבדה וכחוקרת בכירה במעבדות המחקר של מיקרוסופט בישראל, היא פורצת דרך בתחום האלגוריתמים המשלבים נושאים מעשיים להפליא, הנוגעים לחיי היומיום של כולנו.

פורסם באתר Forbes באינטרנט. 31/7/2016. הכתבה מופיעה בגיליון יולי של מגזין פורבס ישראל. קישור לכתבה.

 

כתבה על פרופ' מיכל פלדמן - בת 39, נשואה ליובל פלדמן ואם לארבע בנות ובן. פרופסור למדעי המחשב באוניברסיטת תל-אביב וחוקרת במיקרוסופט - מחקר בישראל. חברת האקדמיה הצעירה הישראלית למדעים ובוועד המנהל שלה.

פורסם במגזין נשים 02/16 עמ' 70. קישור לכתבה.

 

2014 - הצעירים והצעירות המבטיחים של מגזין TheMarker -  פרופ' מיכל פלדמן - השיקול האנושי. תורת המשחקים האלגוריתמית שבה מתמחה פרופ' מיכל פלדמן היא תחום צעיר ומבעבע — צומת מרתק בין מדעי המחשב ומדעי החברה, בעיקר כלכלה ותורת המשחקים, שאת פריחתו יש לייחס לפריצת האינטרנט וליישומים החדשים שהביא עמו (רשתות חברתיות, שיתוף קבצים). תחום המחקר שבו היא פועלת רחב ביותר וכולל מגוון עסקות חברתיות וכלכליות המתרחשות באינטרנט, כגון רשתות חברתיות, שווקי פרסומות ומכרזים קומבינטוריים (שבהם מוגשות הצעות לרכישתם של כמה מוצרים בו בזמן).

פורסם באתר The Marker. קישור לכתבה.

 

 

She codes

בואו להצטרף אלינו בסניף במסגרת ביה"ס למדעי המחשב ע"ש בלוונטיק באוניברסיטת תל-אביב של she codes, ארגון ארצי עם מעל 10,000 משתתפות בכל רחבי הארץ, המעודד נשים להיכנס ולהתפתח בתחום התכנות.

She-codes.org

 

בכל יום רביעי אנחנו נפגשות בחדר 309 בבניין שרייבר, לערב של למידה ועבודה על פרוייקטים. כל אחת מוזמנת, לא רק סטודנטיות מדעי המחשב: בנות ללא ניסיון ומתכנתות אלופות כאחד. מתאים לכל אחת שמתעניינת בתחום התכנות והטכנולוגיה, ורוצה ללמוד או להתפתח בתחום באווירה כיפית וחברה טובה.

 

קצת עלינו:

אנחנו מתכנתות, יזמיות, סטודנטיות מכל הפקולטות, מהנדסות, חברות ועוד ועוד ועוד. מה שמאחד אותנו הוא תחום עניין משותף: טכנולוגיה! ולא סתם מעניין, אנחנו רוצות ללמוד טכנולוגיות חדשות, להשתפר, להקים פרוייקטים ומיזמים בעצמנו וליצור קשרים עם התעשייה! יש בינינו בנות עם המון ניסיון בתכנות, קצת ניסיון או בלי ניסיון בכלל. אנחנו באות, לומדות, יוזמות רעיונות, מתחלקות לצוותים ועובדות על פרוייקטים.

 

יש לך רעיון לפרוייקט? בואי ותציעי אותו, אולי תמצאי שותפות ואולי תמצאי הכוונה איך להתחיל. אין לך רעיון לפרויקט? אנחנו נדאג לך. כל מה שאת צריכה לעשות זה לפנות 3 שעות, להגיע למפגשים שלנו (רצוי להתמיד) ולהביא איתך לפטופ! התנאים, המקום, האוכל, החברה- עלינו!!!

 

מפגשי ה-HackNights מתרחשים כל שבוע ובהם הקסם קורה. אחת לחודש אנחנו מביאות הרצאה פרקטית ובה אנחנו לומדות ומנסות דברים חדשים לייב.

 

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>