חשבונות

איזה חשבונות יש בבי"ס למדעי המחשב ?

כחלק ממערכת החשבונות הגלובלית של האוניברסיטה, לכל משתמש צריך להיות חשבון UNIX. חשבון זה מספק למשתמש כתובת אימייל פרטית וגישה לשרתי UNIX/Linux כל עוד הוא שייך לקבוצה ספציפית.
בנוסף, כל משתמש מקבל ספריה פרטית (home directory) שאפשר להתחבר אליה בכל כניסה לשרתי UNIX/Linux.
לנו, בבי"ס למדעי המחשב יש בנוסף רשת מבוססת Windows 2012 שמהווה מערכת חשבונות נפרדת. הרישום למערכת חשבונות זו הוא תהליך נפרד אשר יוסבר בפירוט בקטע הבא.

(חזרה לראש עמוד)

איך פותחים חשבון UNIX באוניברסיטת ת"א ?

רק סטודנטים שנרשמו לשנה"ל, סגל אקדמי וסגל מנהלי יכולים לפתוח חשבון באוניברסיטה.
אם את/ה סטודנט/ית רשומ/ה, עליך לאשרר את החשבון כאן. אחרי הצלחת האישרור, עליך לשנות את הסיסמא. סיסמת ברירת המחדל לסטודנט חדש היא סיסמת המענה הקולי בעלת 4 ספרות. חשוב לזכור שאישרור חשבון הינו פעולה חד פעמית ושינוי סיסמא הכרחית פעם ב 6 חודשים.
(חזרה לראש עמוד)

מי רשאי להשתמש בחשבון Windows בבי"ס למדעי המחשב ?

רק תלמידי מדעי המחשב, מתמטיקה, סטטיסטיקה וסגל רשאים להשתמש בחשבון Windows. תלמידים השייכים לפקולטות אחרות באוניברסיטה אשר לומדים קורסים בבי"ס למדעי המחשב או במתמטיקה רשאים גם כן לפתוח חשבון Windows
(חזרה לראש עמוד)

איך פותחים חשבון Windows בבי"ס למדעי המחשב ?

רק אחרי אשרור חשבון ה UNIX שלך, עליך למלא טופס פתיחת חשבון Windows. כאשר חשבונך יפתח, תשלח הודעה לכתובת האימייל שלך,ובה הסיסמא הזמנית. ב LOGIN הראשון תתבקשו לשנותה. (רצוי לשנות את סיסמת ה-Windows בהתאם לסיסמת ה-UNIX)
(חזרה לראש עמוד)

איך פותחים חשבון UNIX/Windows לאורח של איש סגל ?

אורחים של סגל שמעוניינים בגישה לשרתי UNIX/Windows של מדעי המחשב צריכים לפתוח את חשבונות ה UNIX וה Windows כפי שסטודנטים רגילים פותחים חשבון. חשבונות אורח נפתחים באופן חד פעמי למשך 30 יום. על חבר הסגל למלא טופס אלקטרוני בו הוא מבקש חשבון בשביל אורחו. בטופס יש למלא מספר תעודת זהות/פספורט, שם מלא של האורח ושם חשבון (username) מועדף.
אם האורח ישאר יותר מ 30 יום, חבר הסגל (המארח) צריך למלא טופס בקשת חשבון אורח חתום על ידו וע"י ראש הבי"ס ולהעביר את הטופס ל-HelpDesk. חשבון Windows יפתח לאורח כפי שתואר בשאלה הקודמת.
(חזרה לראש עמוד)

איך לשנות את סיסמת ה UNIX ?

סיסמת UNIX תקפה במשך 6 חודשים. יהיה עליך להחליף אותה כל 6 חודשים. תזכורת תשלח לך 30 יום לפני תאריך התפוגה של הסיסמא. פנה לאתר http://www.tau.ac.il/passwd כדי לשנות אותה. השינויים מתעדכנים אחרי 30 דקות. אם את/ה שוכח/ת לשנות את הסיסמא, יהיה עליך לבוא ל helpdesk כדי לבקש מאנשי ה helpdesk לאפס את סיסמתך.
(חזרה לראש עמוד)

איך לשנות את סיסמת ה WINDOWS ?

כרגע, אין מדיניות לגבי סיסמאות Windows. את/ה יכול/ה לשנות אותה ע"י לחיצה על Ctrl+Alt+delete ובחירה ב "Change Password...". הסיסמא תתעדכן מיידית.
(חזרה לראש עמוד)

שכחתי את סיסמתי, מה עלי לעשות ? (או, מאיפה משחזרים סיסמה שנשכחה ?)

אפשר לשנות את סיסמת Unix באתר http://www.tau.ac.il/passwd. במקום הסיסמה הנוכחית יש להקליד קוד אישי (בן ארבע ספרות) המופיע בשובר תשלום שכר לימוד. על משתמשים ששכחו את סיסמת חשבון ה - Windows שלהם להגיע ל helpdesk עם תעודת זהות כדי לקבל סיסמה חדשה (אם הוקשה שלוש פעמים סיסמה שגוייה יש צורך, בנוסף לשינוי הסיסמה, גם לפתוח את החשבון מנעילה). שימו לב: בעיות סיסמה לא תפתרנה בטלפון.

(חזרה לראש עמוד)

איך משדרגים חשבון קיים (לדוגמא מ B.A ל M.A) ?

חשבון ה UNIX משודרג באופן אוטומטי כאשר את/ה נרשמ/ת לתואר M.A. סטטוס חשבון ה Windows שלך מבוסס על סטטוס חשבון ה UNIX והשדרוג הוא ידני. השדרוג של חשבון ה Windows נעשה ב helpdesk

(חזרה לראש עמוד)

אינני מצליח לבצע login למערכת ה UNIX. איזה בדיקות אוכל לבצע בעצמי לפני פניה ל helpdesk ?

סיסמתך פגה

נסה/י לבדוק דרך: http://mytau.tau.ac.il. אם הגישה אינה מצליחה דרך שירות webmail, אז סיסמתך פגה. שנה/י אותה כאן: http://www.tau.ac.il/passwd

עברת את ה Quota שלך

התחבר/י בעזרת putty ל nova.cs.tau.ac.il ומחק/י מה home directory שלך קבצים לא חשובים. מידע נוסף על Quota יוסבר בהמשך הדף.

ה home directory שלך נמצא במדעי המחשב אבל עדיין אינך מצליח/ה לגשת לשרתי CS

כנראה סטטוס הקבוצה/קבוצת-הרשת (group/netgroup) שלך לא מעודכן. בקש מתומכי ה helpdesk לשנות את הסטטוס.
(חזרה לראש עמוד)