דסקטופ Ubuntu Precise

התחנות בכיתה 19 מעודכנים לגירסה 12.04 של "Ubuntu" נקרא ל "Precise". הינה הדסקטופ שנראה אחרי הכניסה:

רכיבים הכי חשובים של המסך:

 בסרגל כלים העליון, בפינה העליונה השמאלי של המסך, נמצאים שני תפריטים: "Applications" הוא תפריט של האפליקציות, מאפשר להריץ כל מיני תוכניות. במשנה תפריט "CS TAU" נאספו את יישומי המחשב הכי פופולרי לעבודה יום-יומית. התפריט "Places" מאפשר לראות בתוכן של הספריות, כמו ספרייה ביתית עצמי "Home Folder/Directory" וספריות אחרות נמצאות בתוך "Home Folder/Directory". 

בפינה העליונה הימני של המסך יש סימן קטן, הוא דומה לגלגל שיניים. אחרי קליק על הסימן הזה מופיע תפריט עם אופציות שונות. שתי ההכי חשובות מאלה, הן היציאת מנגנון "Log Out..." ונעילת מחשב "Lock Screen".

בסרגל כלים התחתון, בפינה התחתון השמאלי של המסך נמצא סימן בצורה מלבן קטן. בעזרת קליק אחד על הסימן הזה אפשר להחליף בין החלון של האפליקציה לשולח עבודה וחזרה.

בפינה התחתון הימני של המסך נמצאים ארבעה מלבנים קטנים. לפי ההגדרת הברירת מחדל של סביבת "Gnome" יש ארבעה שלוחנות עבודה, ובעזרת קליק על המלבנים האלה אפשר להחליף ביניהם.

כיצד ליצור איקון על השולחן עבודה?

 יש לפתוח טרמינל ולהקיש את הפקודה הזאת:

gnome-desktop-item-edit ~/Desktop/ --create-new

 אחר כך יש למלא את הדיאלוג בוקס שמופיע.

מידע נוסף על  סביבת "Gnome" נמצא בלינק הזה: http://library.gnome.org/users/user-guide/2.32/user-guide.html

 
 

Fatal error: Cannot use lexical variable $value as a parameter name in /specific/drupal-sites/sites/csnew.cs.tau.ac.il/modules/webform/components/select.inc on line 765